Anketa „Zdravé město“

Vážení a milí příznivci, Město Klatovy je zapojeno do programu „Zdravé město“ a v jeho rámci proběhl v květnu 2016 plebiscit, kde mohli občané předkládat své návrhy na ozdravení chodu města. Jsme rádi, že se prosadil i návrh, který přinesli členové a podporovatelé spolku, a sice založení nové inovativní školy v Klatovech (a jeho stínová verze o pobočce stávající školy).

Výsledky plebiscitu má potvrdit veřejná anketa. Zveme k účasti v ní.

Hlasujte v anketě pro vznik nové školy v Klatovech, která je otevřená komunikaci a spolupráci s rodiči. Pro školu, kde se děti učí svým tempem za pomoci moderních způsobů výuky. Díky vašemu hlasu může vzniknout škola pro dítě, které zůstane šťastné, zvídavé a schopné obhájit své postoje.

Anketní lístek naleznete v červnovém Klatovském zpravodaji nebo na webových stránkách města Klatovy - www.klatovy.cz

Letáček ke stažení v PNG, PDF.

Vyplnění ankety

Ukázalo se, že technické zpracování ankety na stránkách města má své rezervy. A mnoho lidem se nedaří anketu odeslat.

Návod na stránkách města vybízí k použití konkrétně Internet Exploreru, ale na některých verzích systému Windows, který tímto software oplývá, to nejde ani s ním.

Dovolte zde uvést návod, který nám fungoval:

• Soubor musíte stáhnout ve svém oblíbeném prohlížeči pomocí kontextové nabídky (typicky pravé tlačítko na myši) vybráním volby, která zní přibližně „Uložit cíl jako...“. Tedy neklikat přímo na odkaz.

• Odkaz je na stránkách města zde, přímý odkaz na PDF na stránkách města je zde (na něj kliknout pravým tlačítkem myši).

• Poté je třeba uložený PDF soubor otevřít v prohlížeči PDF. Ale pozor, ne všechny ho otevřou :-/ (Pokud vám to nejde otevřít a nechcete instalovat přebujelý Adobe Acrobat Reader, zkuste třeba Foxit Reader, nebo něco dalšího).

• No a v tomto programu, když budete mít štěstí a uvidíte lístek, zaškrtněte nejvýše dvě možnosti (Ano lze jich zaškrtnout i více, i když to nemá jít.)

• Pak to má vypadat jako na obrázku (možnosti zvolte sami :-) ):

• Vyplněný soubor uložte. (Soubor/Uložit, nebo File/Save)

• A uložený soubor pošlete jako přílohu emailu na adresu mjarosik@mukt.cz. (Formulář má sice tlačítko Odeslat, ale řadě lidí to nebude fungovat. Ti, kterým to zafungovalo, si zas nebyli jistí, jestli to dobře dopadlo. :-)

• Doporučujeme k souboru připojit jméno a bydliště (jako na petici), protože lístek kupodivu neobsahuje políčko pro identifikaci hlasujícího. :-/ Aby pak snad někdo hlasy nezpochybňoval.

• Lístek lze také vyplnit papírově, vyšel ve Zpravodaji, a odevzdat v infocentru na náměstí:

Hezký den s klatovským PDF přeje

Ratolest.