Sfumato – Splývavé čtení

Spolek Ratolest ve spolupráci s Městskou knihovnou Klatovy vás zvou na přednášku Mgr. Jindřišky Behenské pro rodiče i odbornou veřejnost.

Společenský sál knihovny, 24. listopadu od 18 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Abstrakt

Sfumato je méně rozšířená metodika výuky čtení pro děti. Technika využívající dechových cviků a fonetického výcviku vychází se ze správného návyku techniky práce očí a je založená na legátovém (vázaném) spojování hlásek. Sfumato se zřejmě jako jediná metoda snaží respektovat neurofyziologické procesy všech zúčastněných orgánů a jejich vzájemnou koordinaci při vytváření čtenářského návyku. Výkon žáků v každé etapě učení je kvalitnější než u ostatních dosud užívaných metod. Metoda má vynikající výsledky, nevznikají dyslektické ani jinak špatně čtoucí děti.Součástí přednášky bude i praktická ukázka a osobní zkušenosti pedagožky.

(Plakát v PDF)